D.U.K.

Kas yra elektroninė cigaretė?

Elektroninė cigaretė yra alternatyva tabako gamynių rūkymui. Tai tiesiog elektroninis įrenginys, kuris yra panašaus dydžio į įprastinę cigaretę ir išskiria garus, kuriuose yra skonis bei nikotinas. El. cigaretės yra dar vienas būdas patenkinti savo nikotino poreikį, turint omeny tai, kad el. cigaretės rūkymas vizualiai yra labai panašus – įkvepiate vizualiai į dūmus panašius garus ir vėliau juos iškvepiate. Tačiau skirtumas tame, jog garai neturi įvairių kancerogenų, toksinių chemikalų ir dervų, kurias turi dūmai, kuriuos įtraukiate per įprastines cigaretes.

Įprastai elektroninės cigaretės savo forma bei dydžiu šiek tiek primena įprastines cigaretes, tačiau skirtumas tas, jog el. cigarečių galuose galima pastebėti LED lemputę, kuri imituoja cigaretės degimą. Tiesa, prabangesni bei geresni modeliai (visai tokie, kokie parduodami ir mūsų parduotuvėje)  į tabakines cigaretes nėra nei kiek nepanašūs.

Skystis, kuris naudojamas el. cigaretėse būna įvairių skonių (nuo arbūzų iki energetinių gėrimų) ir turi įvairų nikotino kiekį (tačiau būna ir el. skysčių, kuriuose nėra nikotino). 

Kaip el. cigaretės veikia?

Visos el. cigaretės turi įkraunamą bateriją, kaitiklį, kuris yra maitinamas baterija ir kasetę, kurioje yra skystis, iš kurio ir išgaunamas garas.

El. cigaretės kaitiklis įkaitiną skystį ir jį paverčia garu, kuris yra įkvepiamas visai kaip ir įprastas cigarečių dūmas.

Skystyje, kurio dėka atsiranda garai, yra labai panašus į skysčius, kurie naudojami medicininiuose inhaliatoriuose. Vienintelis skirtumas yra tas, kad el. skysčiuose taip pat yra skonių bei nikotino (kaip jau minėjome, galima įsigyti skystį ir be nikotino).

Kodėl verta nuodotis el. cigarete?

Elektroninės cigaretės yra alternatyva tabakinėms cigaretėms. Pagrindinė el. cigarečių išradėjo idėja buvo pagaminti mažiau kenksmingą ir patogesnį naudojimui nikotino šaltinį – vietoje dūmų, kuriuose yra nuodingų medžiagų, jūs įtraukiate įprastus garus su keliais priedais – nikotinu ir skoniu. Daugumai, el. cigaretės yra tiesiog galimybė patenkinti savo nikotino poreikį žymiai saugesniu ir mažiau  kenksmingu būdu. Taip pat elektroninės cigaretės visiškai netrukdo aplinkiniams, nes jos neskleidžia nei kvapo, nei nuodingų medžiagų. Elektroninės cigaretės taip pat padeda atkartoti daugumą fizinių pojūčių, kuriuos jaučiate, rūkydami įprastines cigaretes. Ir būtent dėl šių priežasčių elektroninė cigaretė yra žymiai geresnis būdas mesti rūkyti nei pleistrai, gumos, pastilės ir t.t.

Taip pat yra žmonių, priklausomų  ne nuo nikotino, tačiau nuo paties rūkymo proceso. Tokiems žmonėms yra skirtų el. skysčių, kurie turi tik skonį, tačiau nikotino juose nėra. Kitaip tariant – el. cigaretės yra skirtos įvairiems žmonėms su įvairiais poreikiais.

Ar galima el. cigaretę naudoti bet kur?

Ne. Nors teoriškai el. cigaretės visiškai nedaro įtakos aplinkiniams, kai kuriems nepatinka pats rūkymo procesas, todėl kai kuriose patalpose, transporto priemonėse ir lėktuvuose šių prietaisų naudojimą gali uždrausti. Mes neabejojame, jog tokie draudimai atsiranda vien dėl to, kad žmonės nežino, kaip veikia elektroninės cigaretės – jeigu jos keltų kokį nors pavojų sveikatai, žmonės turėtų nenaudoti medicininių inhaliatorių bei nesilankyti diskotekose, kuriose paleidžiamas dirbtinis rūkas. (tos pačios medžiagos, kurios yra el. cigarečių garuose, yra ir medicininių inhaliatorių išgaunamuose garuose bei per diskotekas paleidžiamame rūke)

Ar elektroninės cigaretės man yra tinkamas pasirinkimas?

Sunku pasakyti, ar el. cigaretės yra geras pasirinkimas, jeigu jūs jų dar nebandėte. Visų pirma, el. cigaretės sukurtos žmonėms, jau rūkantiems tabakines cigaretes. Žmonės, kuriems nėra 18 metų ir tie, kurie nevartoja tabakinių produktų nerekomenduojame bandyti ir el. cigarečių. Nuo nikotino galima greitai tapti priklausomam, todėl jeigu dar jis jums nebūtinas, nebandykite el. cigarečių arba naudokite el. skysčius be nikotino. El. cigaretės yra sukurtoms tiems, kam mesti cigarečių be papildomų įrankių nepavyksta dėl potraukio nikotinui arba tiesiog dėl to, kad rūkymas tiesiog tapo įpročiu.

Kokį el. skystį turėčiau naudoti?

Mūsų parduotuvėje galite rasti daugybę įvairių el. skysčių, tačiau kurį rinktis?

Būtų geriausia, jeigu įsigytumėte kelis įvairaus skonio skysčius, kadangi yra neįmanoma nusakyti, kuris el. skystis jums patiks arba ne. Pavyzdžiui, rūkoriams, kurie niekada nebandė mentolio cigarečių, gali labai patikti mentolio skonio el. skystis.

Populiariausi el. skysčiai būna tabako, karamelių, mentolio bei vaisių skonių.

El. skysčių yra daugybė, o ir laiko juos išbandyti, ko gero, turite, todėl nebijokite ir bandykite drąsiai, tačiau nepamirškite – vieni skysčiai jums patiks, o kitų tiesiog nekęsite.

Kokio stiprumo turėtų būti mano el. skystis?

Jeigu el. cigaretes naudoti dar tik pradėjote, rekomenduojame stipresnius el. skysčius tam, kad kompensuoti prastą el. cigarečių rūkymo techniką. Taip pat stipresnius el. skysčius rekomenduojame tiems, kurie rūko jau itin ilgą laiką. Vėliau nikotino kiekį galima mažinti, jeigu norite mesti rūkyti.

Žinoma, ko gero geriausia yra naudoti el. skystį su mažiausiu nikotino kiekiu, kokiu galite patenkinti savo poreikį. Stiprius el. skysčius rekomenduojame tik tiems, kurie yra ypatingai priklausomi nuo nikotino. Aišku, stipriausius skysčius naudoti nėra labai gerai, tačiau nikotino kiekį bet kada galima sumažinti (tą ir rekomenduojame daryti), kadangi pastovus didelio nikotino kiekio vartojimas vėliau gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Žmonėms patinka tam tikri brandai, tam tikras alus, tam tikri daiktai – lygiai ta pati situacija yra ir su el. skysčiais – jūs turite juos išbandyti, norėdami suprasti, kuris jums yra tinkamas. Tiesiog nepamirškite, kad kitų žmonių nuomonių apie el. skysčius klausyti neverta.

Ar galiu sutaupyti pinigų, naudodamas el. cigaretes vietoje įprastinių cigarečių?

•                      Taip, jeigu perkate ne pačias pigiausias cigaretes.

•                      Taip, jeigu rūkote itin daug.

•                      Taip, jeigu perkate daug nebūtinų rūkymui daiktų, pvz gumos ar pan.

Pagrindinis elektroninių cigarečių privalumas yra tas, kad jas rūkydami, jūs neįkvepiate maždaug 5300 cheminių medžiagų, kurios susidaro tabako bei tabako popieriaus degimo metu, tačiau daugumai žmonių el. cigaretės tuo pačiu yra ir žymiai pigesnis sprendimas nei įprastinės cigaretės.

Kur turėčiau dėti savo el. skysčių atsargas?

Savo el. skysčius turėtumėte dėti į šaltą bei tamsią vietą, kadangi jie gali būti pažeidžiami šviesos bei šilumos. Taip pat jie turėtų būti laikomi atokiau nuo vaikų ir augintinių, kadangi el. skystį įmaišius į savo maistą ar gėrimą, pasekmės gali būti labai liūdnos.

Labiausiai el. skysčius rekomenduojame dėti į savo spintą su užraktu, tačiau ne į šaldytuvą. Tamsioje spintoje jūsų el. skystis gali išsilaikyti net keletą metų. Tiesa, skysčiai su skoniais tiek laiko išsilaikyti negalės. Taip pat el. skysčius galima sėkmingai laikyti ir šaldiklyje, tačiau buteliukuose, kuriuose laikote el. skystį, turėtų būti kuo mažiau oro ir taip pat tie buteliukai turėtų būti patalpinti kokiame nors krepšyje – taip laikomi el. skysčiai turėtų išsilaikyti itin ilgai.